ΑΥΛΙΔΑ 2-1 ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ
ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ(ΛΥΚΟΣ Δ)
 ΜΠΑΣΙΝΑΣ ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΚΑΡΑΤΖΑΣ(ΚΙΟΥΣΗΣ) ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ(ΜΕΤΑΞΑΣ)
ΠΙΛΑΤΗΣ ΛΥΚΟΣ Μ. ΛΥΚΟΣ  Α. ΣΤΑΜΕΛΟΣ ΠΟΥΡΗΣ
Πρώτη ήττα του Ταμυναϊκού στο φετινό πρωτάθλημα, που ενώ πάλεψε δεν κατάφερε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα απο την Αυλίδα. Η ομάδα του Ταμυναϊκού κατά διαστήματα έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο, αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει ένα σταθερό ρυθμό με αποτέλεσμα μετά από μια εκτέλεση κόρνερ ο επιθετικός της Αυλίδας να βρεθεί μόνος του στο δεύτερο δοκάρι και με δυνατή κεφαλιά να ανοίξει το σκορ για την γηπεδούχο ομάδα. Μετά το γκολ ο Ταμυναϊκός ανέβασε στροφές και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πιλάτη ο Λύκος Α νίκησε τον αμυντικό στον αέρα και έκανε το 1-1. Έφτασε και κοντά στην επίτευξη ενός δεύτερου γκολ, μετά από μία πολύ καλή συνεργασία του Μαυρίδη με τον Σταμέλο, ο δεύτερος βρέθηκε μόνος του με τον τερματοφύλακα, αλλά το πλασέ του ήταν άστοχο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ταμυναϊκός είχε τον έλεγχο του αγώνα, πίεσε αλλά δεν κατάφερε να πετύχει ένα δεύτερο γκολ και σε μία κόντρα επίθεση η Αυλίδα έκανε το 2-1. Στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού μετά από μια καλή εκτέλεση φάουλ, ο Πετράκης εκτινάχθηκε στο γάμα και με διπλή απόκρουση αποσόβησε τον κίνδυνο για ένα τρίτο γκολ. Ο Ταμυναϊκός παρά την δεύτερη συνεχόμενη απώλεια βαθμών παραμένει πρώτος στην κατηγορία, αλλά θα πρέπει να ανακάμψει γρήγορα αν θέλει να πετύχει το στόχο του...